Cloud Computing w edukacji

Cloud Computing to nie nowa ale ostatnio bardzo nagłaśniana technologia, która w dużym uproszczeniu polega na umieszczeniu wielu serwisów o różnej funkcjonalności w sieci. Użytkownicy nic nie muszą instalować na swoich komputerach aby z nich korzystać, wystarczy, że się z nimi połączą. Mogą to zrobić w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu a dodatkowo rezultaty swojej pracy udostępnić innym do dalszej edycji. (jako przykład spójrzcie na aplikacje Google Apps)

Brzmi super, ale jak to wykorzystać w edukacji?
Na swoim blogu, Derek Wenmoth zaprezentował 8 zmian, które Cloud Computing może spowodować (i pewnie część z nich spowoduje) w edukacji, bazując na 8 zmianach jakie ta technologia wprowadzi w biznesie, opisanych przez Diona Hinchcliffe’a🙂 Warto przeczytać aby zrozumieć potęgę tego rozwiązania.

Reklama

2 myśli na temat “Cloud Computing w edukacji

  1. Ha, ja jestem jak najbardziej ZA jeśli chodzi o aplikacje wykorzystujące. Mam mobilność i łatwość kooperacji. Ale słusznie wymienione są tu również wady. Mi osobiście one nie przeszkadzają, bo w moim Dropboxie nie trzymam planów budowy bomby biologicznej, ale zauważyłem, że dużo osób podchodzi do takich rozwiązań z bardzo, bardzo ograniczonym brakiem zaufania.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s