YFCMS czyli Yooba Flash CMS

Yooba, o której wspominałem jakiś czas temu na moim forum, już działa i każdy może założyć 30 dniowe darmowe konto, żeby się pobawić i sprawdzić jej/jego możliwości:) Potem niestety trzeba wydać 40$ za każdy projekt, który chcemy umieścić w sieci. Co dostajemy w zamian?

Yooba jest online’owym edytorem flashowych prezentacji. Prezentacje składa się ekranów (scen), na których możemy umieszczać elementy mniej lub bardziej interaktywne (obrazy, filmy, dzwięki, animacje). Dla każdego z nich możemy zdefiniować własne akcje takie jak np. w jaki sposób obiekt na się pojawić na ekranie, gdzie ma się przesunąc lub jak ma zareagować po najechaniu na niego myszką lub kliknięciu. Dodatkowo Yooba zawiera prosty edytor graficzny, która pozawala na obróbkę obrazów, dodawanie cieni, rozmywanie, kolorowanie itp.
Interakcje na ekranie można dodatkowo wzbogacić za pomocą przycisków, które pozwalają przenieść użytkownika do dowolnej sceny w naszej prezentacji lub miejsca w sieci, ściągnąć plik z sieci lub uaktywnić inny obiekt na scenie. Oprócz tego możemy zbierać dane od użytkowników za pomocą pól tekstowych, checkboxów i różnych list.
Drugą funkcjonalnością Yooba, jest zarządzanie naszymi projektami, czyli jak dumnie piszą twórcy FCMS – Flash CMS. Pozwala ona na publikowanie lub ukrywanie projektów, obserwowanie różnych związanych z nimi statystyk a także obejrzenie danych wprowadzonych przez użytkowników w opisane wyżej pola.

Podsumowując: Za 40$ dostajemy możliwość umieszczenie i śledzenia jednej ze stworzonych w edytorze flashowych prezentacji. Proces produkcji jest intuicyjny a interfejs bardzo przejrzysty. W tutorialu twórcy pokazali przykład tworzenia prezentacji poświęconej promocji produktu i wydaje mi się, że będzie główny sposób wykorzystania tego narzędzia. Pozostałe rzeczy, takie jak content edukacyjny lub prezentacje biznesowe będą dalej tworzone we Flashu i Powerpoincie, gdyż za cenę trochę większego zaangażowania pozwalają osiągnąć dużo lepsze rezultaty. Wydaje mi się, że twórcy spróbowali stworzyć narzędzie podobne do rapid e-learningowych tyle, że bardziej uniwersalne. Czy im się udało? Oceń sam:)

Link: Yooba

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s