Zostań e-learningowym wolontariuszem!

Nawet najlepsza praca na świecie może się znudzić, gdy zadania, które wykonujemy są powtarzalne i mało dynamiczne (to nie prawda, że inteligentni ludzie się nie nudzą;). Wtedy jedynym motywatorem do codziennego, porannego wstawania są comiesięczne impulsy na naszym koncie.

Jeżeli jednak będziemy żądać coraz większych pieniędzy za naszą ciężką pracę, to przekroczymy w końcu granicę, która wyznacza opłacalność e-learningu w naszej organizacji:)

Na szczęście jest lekarstwo na tą przypadłość, a nazywa się… Wolontariat!

Dla większości osób to słowo kojarzy się teraz z osobami tłumaczącymi zagranicznym turystom jak dotrzeć na stadion narodowy:), ale poza Euro nie sposób nie docenić jego wpływu na nasze otoczenie.

Pomyślicie pewnie „W jaki sposób praca na rzecz innych, ma mi pomóc?”. Jeżeli nie macie w naturze chęci zmienienia świata na lepsze, to pomyślcie o własnym rozwoju. Wolontariusze są bardzo dobrze postrzegani na rynku, a dodatkowo podczas różnych prac zdobywają nowe kompetencje, które przydają się im w codziennym życiu.

Jako specjaliści (młodsi, starsi, średni:) w dziedzinie e-learningu posiadamy wiedzę i umiejętności, które mogą zostać wykorzystane przez różne organizacje pożytku publicznego w lepszym wyszkoleniu swoich pracowników. Wzór jest prosty lepiej wyszkolony pracownik = więcej korzyści:)

Ale jak znaleźć te organizacje i czego potrzebują? Przecież nie będziemy dzwonić do każdej po kolei i pytać się czy nie potrzebują szkolenia.

I tutaj przechodzimy do klu (tak się pisze:) programu.

Międzynarodowe konsorcjum LINGOs zrzesza ponad 75 firm, które zajmują się pomocą potrzebującym. Dostarcza im technologie i narzędzia szkoleniowe, a dodatkowo co roku prowadzi kampanię Global Giveback.

Cel jest prosty – połączyć m.in. projektantów e-szkoleń z organizacjami, które ich potrzebują. W tym roku tematem przewodnim jest zbudowanie biblioteki szkoleń z zakresu zarządzania ludźmi, zespołem, projektem, która będzie bezpłatnie dostępna dla wszystkich.

Wolontariusze mogą się zgłaszać nie tylko do zespołu zajmującego się e-learningiem. Jeżeli potraficie projektować programy szkoleniowe Wasza pomoc będzie równie cenna.

Jeżeli chcecie dołączyć do tego międzynarodowego projektu to wszystkie informacje znajdziecie tu: http://www.globalgiveback2012.org/participate.html

I na koniec jeszcze raz zachęta:) Oprócz satysfakcji z pomocy innym, udziale w międzynarodowym projekcie i walki z nudą:), biorąc udział w takim projekcie buduje się swoje portfolio i zdobywa nowe umiejętności, których nigdy nie jest za wiele:)

Polecam!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s