Ribbon Hero – gra edukacyjna od Microsoftu

Ilu z Was gra w gry komputerowe? A ilu z was pracuje w pakiecie Office?  Szefowie Microsoftu postanowili połączyć te dwie przyjemności w… grze edukacyjnej, w której główną rolę odgrywa…nasz ulubieniec Spinacz Podpowiadacz:)

Jest to druga odsłona gry Ribbon Hero, czyli pluginu do Office’a, który jest zbiorem zadań/łamigłówek z zastosowania różnych funkcji Worda, Excela, PowerPointa i OneNote’a.

Pierwsza odsłona była dosyć uboga i nie przypominała prawdziwej gry. Klikało się w ikonę w prawym górnym rogu a następnie próbowało rozwiązać wyświetlone zadanie. Za poprawne rozwiązanie otrzymywało się punkty itd.

W tej części autorzy dodali coś bardzo prostego, ale niezastąpionego w każdej poważnej grze -> historie!

No więc kierujemy poczynaniami naszego dzielnego spinacza, który stracił pracę i w poszukiwaniu nowej trafił do laboratorium pewnej znanej korporacji. Tam przez przypadek uruchomił wehikuł czasu, który przeniósł go do średniowiecza. I tak rozpoczyna się gra. Następnie przechodzimy z epoki do epoki rozwiązując po drodze Office’owe zagadki. Między etapami śledzimy losy spinacza na animowanym komiksie.

Całość jest bardzo wciągająca. Pierwsze zagadki są proste i rozwiązuje się je intuicyjne, ale kolejne poziomy zmuszają do zastanowienia, a z czasem nawet do kliknięcia na przycisk Hint, pod którym kryją się kolejne podpowiedzi.

Podsumowując – jak dla mnie najlepszy i co ważne darmowy sposób na oswojenie się z ostatnimi osłonami pakietu Office (2007&2010). System przygodowo-punktowy spędza się doskonale. Nawet osoba znająca narzędzia się wciągnie.

Link: www.ribbonhero.com

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s