Mobile Learning – wszystko co musisz wiedzieć

Rynek edukacji mobilnej to ok 40 mld $ w 2020 r. i cały czas rośnie. W czasach gdy spędzamy z naszymi telefonami aktywnie ok 6 godzin dziennie a producenci telefonów dodają mechanizmy monitowania czasu spędzonego na „klikaniu”, ciężko się dziwić, że ta technologia zaczęła być intensywnie wykorzystywana także w celach edukacyjnych. Na rynku pojawia się coraz więcej aplikacji do nauki, wszystkie większe portale rozwojowe posiadają wersje mobile, a dostawcy platform e-learningowych prześcigają się w nowych funkcjonalnościach oferowanych na urządzeniach przenośnych.

Miesiąc temu spotkaliśmy się z Krzysztofem Wojewodzicem online i porozmawialiśmy o edukacji w wydaniu mobile (aka m-learning) Poniżej znajdziecie video, na którym tłumaczymy co to jest, jak działa, gdzie się sprawdza…i podsypaliśmy to odpowiednią dawką przykładów rynkowych. Myślę, że to niezły wstęp do tego tematu.

Jedna z aplikacji, o której wspominam na nagraniu – Digital Fitness app jest teraz dostępna za darmo do końca lipca. Zachęcam Was do sprawdzenia, jak wygląda nowoczesne narzędzie rozwojowe, które jest na co dzień wykorzystywane w korporacjach do budowania kompetencji cyfrowych. Tutaj znajdziecie szczegóły.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s