7 faktów na temat e-learningu, które musisz znać

  1. E-learning to nie tylko szkolenia do przeklikania – to wszystkie formy szkoleniowe wykorzystujące nowe technologie – video, podcasty, mobile learning, webinary, gry i symulacje edukacyjne, grupy społecznościowe, testy z feedbackiem, ebooki, animacje..to tylko niektóre z nich.
  2. Prawidłowo zaprojektowany e-learning, jest równie efektywny, a czasami nawet bardziej niż szkolenia stacjonarne. Są na to badania.
  3. Nie ma tematów szkoleniowych, których nie można zrobić online, włączając w to umiejętności miękkie i szkolenia menedżerskie
  4. E-learning nie jest tani – jeżeli wdrażasz szkolenia online z myślą, że zaoszczędzisz to może dać sobie spokój. To ciągła inwestycja w rozwój Twoich ludzi. Możesz nie inwestować, ale wtedy Twój najcenniejszy zasób pójdzie gdzie indziej.
  5. Wdrożenie e-learningu nie jest proste i potrzebujesz do tego ekspertów. Nie wystarczy instalacja/zakup platformy e-learningowej i biblioteki gotowych szkoleń. (chyba, że wolisz się uczyć na własnych błędach)
  6. Nie musisz wszystkiego robić sam. Na rynku znajdziesz mnóstwo płatnych i darmowych materiałów i szkoleń online, które możesz wykorzystać.
  7. Bez e-learningu nie uda Ci się przygotować firmy do zmieniającego się świata. Żyjemy w czasach VUCA i musimy szybko reagować na zmiany.
Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s