E-learning news!

Najświeższe e-learningowe i technologiczne kąski! Enjoy!:)

APki VRowe do wzięcia

Ostatnio często się pojawia pytanie o gotowe aplikacje VR, które można wykorzystać w szkoleniach. Poniżej znajdziecie ciekawe zestawienie.
Co prawda nie są to stricte biznesowe projekty, które znajda zastosowanie w każdym korpo, ale warto śledzić ich dostawców, testować i pokazywać biznesowi jakie są możliwości (business case czai się za każdym rogiem;)

Polecam też bezpośredni kontakt z dostawcami bo często mają kilka ciekawych, gotowych projektów w swojej stajni;)
#elearning #VR #apps

https://www.virtualiteach.com/…/90-VR-Education-Apps-for-Vi…

Sztuczna Inteligencja coraz mniej sztuczna

Sztuczna inteligencja w natarciu. Ostatni projekt współfinansowany m.in przez Elona Muska okazał się tak dobry…że twórcy boją się go pokazać:)
Wyobraźcie sobie, że dajecie maszynie przeczytać kilkanaście tekstów jakiegoś autora a potem pisze ona kolejne w tym samym stylu.
#AI

https://amp.theguardian.com/…/elon-musk-backed-ai-writes-co…

Co jest najgorętsze w L&D?

Donald H Taylor próbuje odpowiedzieć na to pytanie za pomocą corocznej, globalnej ankiety L&D Global Sentiment Survey. Badanie to jest przeprowadzane od 6 lat, dzięki czemu możemy prześledzić jak zmieniają się trendy w czasie. W tym roku objęło 92 kraje z całego świata i prawie 2 tysiące respondentów, którzy zostali poproszeni o odpowiedzenie na pytanie (a właściwie wybranie odpowiedzi z zamkniętej listy).

Trzy najlepsze miejsca zajmują tematy związane z danymi i AI (personalizacja, sztuczna inteligencja i … analityka danych szkoleniowych). Co ciekawe były one tak popularne w tym roku, że zdobyły ponad 30% wszystkich głosów – tyle samo co 8 najmniej popularnych tematów, a Learning Analytics pojawiło się po raz pierwszy i od razu wskoczyło na podium.

Co mówi nam tegoroczna ankieta?
1. To jest rok sztucznej inteligencji i danych.
2. Mobile learning, Micro learning i VR/AR ustabilizowały się na rynku i mają szansę pozostać z nami na dłużej, przynosząc konkretne wartości biznesowe.
3. Głębsza współpraca z biznesem, pokazywanie wartości działań L&D, content curation, rozwój funkcji L&D w organizacji notują spektakularny spadek.
#elearning #rynek #trendy #AI #VR #dataanalytics

https://bartekpolakowski.wordpress.com/…/3-glowne-trendy-l…/

Czas zainwestować w VR!

XR (Augmented & Virtual Reality) pozwoli zaoszczędzić miliardy na kosztach szkoleniowych?

Może to brzmieć jak science-fiction, ale coraz więcej firm wykazuje pozytywne zwroty z „wi-arowych” inwestycji. Niedawno brałem udział w prezentacji jednej z firm farmaceutycznych, podczas której pokazywano szkolenie VR z zakresu kontroli jakości, które zwróciło się w … 6 tygodni.
Prawdopodobnie słyszałeś o gigaprojekcie Walmart, który obejmuje setki ich ośrodków szkoleniowych. Niedawno udostępnili pierwsze wyniki, które pokazują, że trening VR jest bardziej skuteczny niż szkolenia online i stacjonarne, które organizowali do tej pory.
Rynek jest wystarczająco dojrzały, abyś rozpoczął swój pierwszy projekt VR (nadal bym poczekał z AR). Może to być customowa symulacja, gotowa aplikacja (znajdziesz kilka ciekawych na Steam VR) lub jedno z wirtualnych środowisk, w których wielu uczestników może spotkać się i pracować razem, obserwować się nawzajem i rozwiązywać problemy.
Sprzęt jest tani i staje się coraz bardziej komfortowy, sprzedawcy mają doświadczenie i są gotowi rozpocząć projekt w dowolnym momencie, a pierwsze badania pokazują, że skuteczność jest świetna!
#elearning #VR #AR #ROI

https://www.superdataresearch.com/xr-training/

The Best of platformy e-learningowe

Top 10 platform e-learningowych to..
Craig Weiss opublikował najświeższą analizę. Celowo używa w niej określenia Learning System, a nie LMS bo obejmuje ona także systemy tylu LEP/LXP.
Polecam przejrzeć każdemu bo e-learning to nie tylko Moodle, Saba czy CSOD (te rozwiązania nie trafiły do dziesiątki) i rynek zmienia się bardzo dynamicznie (nareszcie!:)
Nie przywiązujcie się za bardzo do lokat bo to, że np. jakieś rozwiązanie straciło punkty na aplikacji mobilnej nie dla wszystkich jest równie ważne.
Szukajcie rozwiązania pod siebie, a nie takiego, które „poleca znajomy” (nawet jeżeli jest to Craig Weiss;)
#elearning #lms #lxp #lep #rynek #top10

https://elearninfo247.com/…/top-10-learning-systems-for-20…/

Sztuczna inteligencja o krok od Sejmu!

Niesamowite! Sztuczna inteligencja biorąca udział w debacie z człowiekiem i przekonująca publiczność do swoich argumentów, bazując na materiałach znalezionych w sieci? To się dzieje teraz.
Jeśli AI jest w stanie wziąć udział w kompleksowej dyskusji i odpowiedzieć na większość pytań, dlaczego nie może być nauczycielem, trenerem czy coachem w najbliższej przyszłości?
Muszę powiedzieć, że jestem trochę zdezorientowany. Sztuczna inteligencja jest gorącym tematem i jest wiele publikacji na ten temat, ale gdy niektóre z nich twierdzą, że jest nadal bardzo ograniczona i nie ma szans na większy rozwój, inne pokazują naprawdę niesamowite projekty.
Moja rada? Bądź ciekawy i obserwuj rynek. Lepiej być pierwszym, który się dowie, niż tym ostatni, który … zostanie zastąpiony przez maszyny;)
#AI #IBM #debata
https://venturebeat.com/…/ibms-ai-takes-on-world-class-deb…/

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s