3 powody, dla których nie powinieneś inwestować w e-learning

Prawdopodobnie inwestujesz dużo pieniędzy w edukację online swoich pracowników. Globalnie rynek e-learningowy osiągnie wkrótce poziom 300 miliardów dolarów.

Dam ci jednak 3 powody, dla których powinieneś zrezygnować ze szkoleń online w swojej firmie.

  1. Naprawdę nie wierzysz w ich skuteczność. Chcesz, aby ludzie uczyli się online, ponieważ twój HR nalega, ale kiedy chodzi o Twój własny rozwój, zawsze wybierasz tradycyjne szkolenie w klasie organizowane przez znane organizacje. W końcu jest dużo takich tematów, których „nie da się nauczyć online”.
  2. Nie obchodzi cię, czy ludzie je robią, czy nie (z wyjątkiem obowiązkowych). Jedyne powody, dla których uruchomiłeś je kilka lat temu, to chęć zaoszczędzenia na szkoleniach compliance.
  3. Nie wspierasz ciągłego rozwoju. Uważasz, że Twoi pracownicy posiadają wszystkie niezbędne umiejętności i żadne rynkowe trendy nie zmienią Twojej stabilnej pozycji na rynku. Twoim zdaniem ludzie powinni uczyć się tylko od swoich menedżerów i kolegów z pracy i nie tracić czasu na dodatkowe aktywności szkoleniowe.

Pomyśl o tym. E-learning to inwestycje, nowe technologie, grupy ludzi, którzy zawsze będą mówić, że coś nie działa, „dupogodziny” zmarnowane prze ekranem zamiast na pracy i ogromne ilości danych szkoleniowych, których prawdopodobnie nie wiesz jak wykorzystać.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s