Podsumowanie tygodnia aka E-learning news

Nie wszyscy mają konto na Facebooku… Szanuje to, bo w dzisiejszych czasach trzeba mieć na prawdę silną wolę, aby zrezygnować z tego uzależnienia;)

W nagrodę, postanowiłem regularnie umieszczać na blogu podsumowanie fejsbukowych wpisów z ostatniego tygodnia, które pojawiły się na stronie Korpo E-learning (taki e-learningowy newsletter, żeby nic Wam nie umkneło;)

Enjoy! Zachęcam do lajkowania/komentowania/szerowania/polecania:)

https://bartekpolakowski.wordpress.com/2019/01/22/online-educa-berlin-oeb-dlaczego-chcesz-tam-byc/

 • Chatboty – po tym jak Google Asystent zaczął mówić po Polsku, wszyscy je pokochali i każdy zapragnął mieć własnego (niektórzy jeszcze tego nie wiedzą;) Potencjał edukacyjny maja według mnie spory, ale implementacja mimo coraz lepszych narzędzi i algorytmów pachnie potem i nieprzespanymi nocami;)
  Donald Clark jest gorącym orędownikiem ich wykorzystania w działce edukacyjnej i ostatnio podzielił się na blogu swoimi doświadczeniami. Warto je przejrzeć bo już niedługo Wasz LMS albo serwis komunikacyjny będzie wspierany przez inteligentnego, edukacyjnego concierge’a w postaci chatbota.
  #elearning #chatboty #AI
  http://donaldclarkplanb.blogspot.com/…/10-things-you-need-t…

 

 • VR świetnie się sprawdza w szkoleniach. Wszystkie badanie i opracowania, które czytałem mówią, że imersja i interaktywność tej formy znacznie poprawiają zapamiętywanie, transfer wiedzy i zaangażowanie uczestników.
  Niestety przy szkoleniach miękkich, gdzie feedback ciężko jest zautomatyzować wirtualna rzeczywistość dopiero pełza:) Rozwiązania są dwa: VRowe aplikacje społecznościowe, gdzie nasze aktywności są oceniane przez innego użytkownika/trenera lub… wsparcie sztucznej inteligencji. AI w edukacji też raczkuje, ale jak pokazuje przykład poniżej są już pierwsze, baaardzo ciekawe implementacje.
  #elearning #VR #AI
  https://youtu.be/aaCljyLGadg

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s