E-learning news!

Cześć!:)

Kiedyś prowadziłem grupę na Goldenline, która zbierała wszystkie ciekawostki e-learningowe na jakie trafiałem w sieci. Cieszyła się sporym zainteresowaniem, ale potem przyszły fejsbuki, linkediny, instagramy, podcasty… Ludzie postanowili porzucić edukację i zostać górnikami Bitcoinów:)

Postanowiłem jednak, że od czasu do czasu będę wrzucał na moim blogu najciekawsze wiadomości z różnych stron e-learningowych (żeby nie zaginęły w głębinach Internetu i zakamarkach pamięci:)

  • Zacznijmy od thrillera! Bernard Marr stworzył bardzo ciekawą prezentację, która opisuje korzyści z wykorzystania sztucznej inteligencji AI i edukacji. Nie wiadomo jednak czy to wystarczy, aby opanować ogólnoświatową panikę i strach przed maszynami;)

Real World Examples Of How Artificial Intelligence Is Being Used In Education

  • Na portalu Edsurge pojawił się ciekawy artykuł dotyczący wykorzystania VR zamiast tradycyjnych laboratoriów. Póki co przydomowe destylarnie są bezpieczne;)

Schools and Colleges Try Virtual Reality Science Labs. But Can VR Replace a Cadaver?

  • W kategorii romanse – Blackboard rozwodzi się z Moodle i kończy ich długoletni związek partnerski:)

Moodle ends partnership with Blackboard

  • Krążą plotki, że Amazon pracuje nad własnym LMSem. E-learningowa Etna pulsuje…

Is Amazon Building Its Own LMS?

  • Portal ConvergenceTraining przeprowadził serię wykładów z Willem Thallheimerem (jednym z moich ulubionych pogromców mitów:) Szczególnie polecam Wam ten dotyczący Spaced learning. W skrócie – im dłużej tym lepiej;)

EVIDENCE-BASED TRAINING METHODS AND SPACED LEARNING (AN INTERVIEW WITH DR. WILL THALHEIMER)

  • W ramach Letniej Szkoły E-learningu Piotra Peszki, pojawiły się kolejne odcinki podcastu dla wszystkich zainteresowanych nasza e-learningową działką. Nawet miałem okazję przycelebrycić w jednym z nich)

Letnia Szkoła eLearningu

  • A jeśli myślicie o własnym studio to Piotr Maczuga doradza jak to zrobić bez rozbijania skarbonki i wypłacania lokat komunijnych dzieci:)

Studio za grosze – jak zaprojektować własne studio nie mając dużych pieniędzy

  • No i na koniec jeszcze jeden słodki news rynkowo-LMSowy. Blackboard stracił pozycję lidera rynku LMS i musi się podzielić e-tortem z Canvas i Moodle.

Canvas Chases Blackboard Learn For Lead LMS Spot

Stay tuned i do zobaczenia online;)

news

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s