Najlepsze narzędzia i serwisy 2014

Dochodzicie do siebie po świątecznym lenistwie bo ja już się zbroję przed jutrzejszym dniem?:)

Koniec/początek roku to zawsze czas podsumowań i rozliczeń (dlatego podobno to czas intensyfikacji męskich zdrad:). W internecie pojawia się wtedy mnóstwo rankingów pokazujących najlepsze rozwiązania, trendy i podsumowania projektów.

Elektroniczny magazyn Elearning! od 10 lat publikuje ranking najpopularniejszych (według czytelników) narzędzi i serwisów e-learningowych. Zawiera on kilkanaście kategorii – od LMSów, narzędzi do tworzenia e/m-contentu i screencastów po gotowe biblioteki szkoleń i systemy TMS (właśnie się dowiedziałem, że ten skrót oznacza systemy do zarządzania zespołem – Team Management System:)

Do wyników tego typu rankingów podochodzę zazwyczaj bardzo ostrożnie, bo tak jak w każdej branży sponsorzy potrafią namieszać;), ale jest to na pewno zestawienie ciekawych rozwiązań, którym warto się przyjrzeć (szczególnie jeżeli naszym noworocznym postanowieniem jak co roku jest zdobycie korony króla e-learningu;)

Jeszcze kilka lat temu, gdy e-learning zaczynał się intensywnie rozwijać, wszędzie przewijały się nazwy tych samych narzędzi. Teraz jest ich już tak wiele, że polecenie najlepszego nie jest łatwą sprawą. Nasi rodzime firmy też co raz śmielej wychodzą, ze swoimi produktami na rynek, ale jeszcze trochę im zostało do nadrobienia do liderów.

Wracając do rankingu Elearning! – na szczycie mamy sporo e-learningowych „dinozaurów”, ale jest kilka nowości w szczególnie w stosunkowo świeżych działkach mobilnej  grywalizacyjnej.

Najciekawsze dla mnie kategorie to jak co roku:

Najlepszy system LMS  – wygrały: Meridian Global (rozwiązanie chmurowe) Cornerstone on Demand (instalacja) Forma LMS (open source)

Najlepsze narzędzie do tworzenia szkoleń to Articulate St…oryline:) Jak zaczynałem moją przygodę z e-learningiem to rządziło Studio:)

Najlepszy MOOC to oczywiście Coursera:) Udało mi się ukończyć parę kursów i mogę je zdecydowanie polecić.

Najlepszy serwis webkonferencyjny to od lat Adobe Connect Pro co akurat mnie trochę dziwi bo myślałem, że wygra WebEx.

Najlepszy serwis społecznościowy to BizLibrary Community (nie znam więc nic nie powiem:)

Pozostałe kategorie znajdziecie na stronie magazynu Elearning!

Jestem ciekawy z jakich narzędzi Wy korzystacie? Czy przy ich wyborze kierujecie się rankingami czy raczej poleceniami lub ceną (najgorsza opcja)?

Reklama

Jedna myśl na temat “Najlepsze narzędzia i serwisy 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s