Laboratorium E-learning cz.1

Dzisiaj chciałbym Wam opowiedzieć o pewnym eksperymencie, który przeprowadzam w pracy:)

Zatęskniłem trochę za akademickimi czasami (mimo wszystko sporo pamiętam;) i postanowiłem ponownie wejść do laboratorium i namieszać:)

Założę się, że w Waszej firmie spotykacie się z negatywnymi opiniami na temat e-learningu – nuda, słabe, niepotrzebne etc. Robicie też pewnie ankiety, w których pytacie Waszych odbiorców co im się podoba, a co jest do zmiany. Jak jesteście uparci to na pewno staracie się też wdrażać te zmiany w kolejnych projektach. I co? Nadal trafiają się niezadowoleni?:)

Doszedłem do wniosku, że muszę zadziałać dwukierunkowo. Z jednej strony chcę lepiej poznać odbiorców moich szkoleń, a z drugiej – pokazać na czym polega cała magia procesu tworzenia e-szkolenia (Harry Potter wymięka:).

Zaprosiłem w ankiecie chętne osoby z mojej firmy do dołączenia do… „Laboratorium E-learning”. Celem tej inicjatywy jest wspólne wdrożenie wybranego szkolenia e-l w organizacji. Zgłosiło się ponad 20 osób z całej Polski. Na pierwszym roboczym spotkaniu połączonym z telekonferencją (kawą i ciastakami;) wybraliśmy temat szkolenia i jego wstępną koncepcję.

Teraz planujemy spotkanie z ekspertem w danej dziedzinie, aby uszczegółowić zakres i przygotować zapytanie do dostawców. Potem już bajka – marudzenie, wybrzydzanie i grupowe ogólnopolskie spory;) Będę Was informował na bieżąco:)

Laboratorium E-learning

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s