E-learning i Performance support ratują życie!

Miałem dzisiaj pisać o e-learningowym ROI, ale podczas wieczornego surfingu trafiłem na świetny przykład e-learningu na temat… performance support czyli elektronicznego wsparcia wykonywanych przez nas czynności. Na czym to polega? Nieśmiertelny przykład: wizardy w pakiecie Office, która prowadzą nas za rączkę przez jakiś proces.

Liczenie zwrotu z inwestycji, może poczekać (chociaż plany finansowe na 2013 są już domykane:) gdy trafia się na na prawdę ciekawy content. Autorzy poniższego materiału mają bardzo ważne hasło do przekazania Nie bójmy się ratować życia!

Ludzie często nie wiedzą jak się zachować w sytuacji, gdy ktoś traci przytomność na ulicy. Autorzy postarali się jak najbardziej przybliżyć nam ta sytuację i pokazać co powinniśmy zrobić. Gdybyśmy dostali „tradycyjne” szkolenie z ekranami do przeklikania to wraz z ostatnim ekranem, nasz mózg rozpocząłby opróżnianie pamięci krótkotrwałej. Co innego przedstawienie realnej sytuacji z perspektywy pierwszej osoby, która zmusza nas do zmierzenia się z wyzwaniem. To na prawdę wciąga i angażuje.

Dlaczego napisałem, że szkolenie jest na temat PS? Zwróćcie uwagę na urządzenia które nam towarzyszą w akcji ratowniczej. Nie musimy czytać długich instrukcji, ani uczyć się ich obsługi bo jesteśmy instruowani krok po kroku co w danym momencie powinniśmy robić. Szczególnie ciekawy jest defibrylator, który sam stwierdza czy potrzebny jest szok elektryczny.

Cel szkolenia: oswoić ludzi z sytuacją ratowania życia przy użyciu profesjonalnego defibrylatora i pokazać właściwe zachowanie.

Czas: ok 4 min

Forma: krótkie scenki filmowe przerywane ekranami z wyborem dalszej ścieżki

link: http://www.heartrescuenow.com/

Reklama

2 myśli na temat “E-learning i Performance support ratują życie!

  1. W kwestii szkoleń z udzielania pierwszej pomocy uważam, że szkolenie praktyczne jest bardzo potrzebne. Ale ten materiał może być świetnym uzupełnieniem szkolenia tradycyjnego. Tak jak napisałeś wciąga i angażuje. Dodatkowo przekazuje najważniejsze informacje, o których powinniśmy pamiętać.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s