HTML5 w akcji!

Na serwisach e-learningowych panuje ostatnio jakieś rozluźnienie. Wszyscy wrzucają pewnie jeszcze zdjęcia z wakacji na fejsa. Nic to! Damy radę! W ramach ciekawego przerywnika, chciałbym Wam pokazać ciekawą stronę zrobioną w HTML5. Prezentuje ona naprawdę spory potencjał edukacyjny.

Pełna specyfikacja HTML5 ma być gotowa już w..2014! Świat e-learningowy jednak nie śpi i w tym roku czołowi producenci oprogramowania rapid e-learningowego tacy jak Articulate czy Adobe, wypuścili na rynek narzędzia pozwalające publikować szkolenia do tego formatu.

Użytkownik końcowy na pierwszy rzut oka nie zauważy różnicy pomiędzy nowym HTML’em i „starym” Flashem (chyba, że posiada hardware brandowany logo firmy z Cupertino:), ale wreszcie nasze szkolenia będą dostępne dla wszystkich, niezależnie od sprzętu no i nie będzie trzeba będzie odsyłać ludzi do Service Desk w celu instalacji Flash Playera (drugi najpopularniejszy typ zgłoszenia po problemach z logowaniem:)

Designerzy na całym świecie zaczęli już zabawę z nową specyfikacją. Spójrzcie na przykład poniżej. Wystarczy jeden przycisk (strzałka w dół), aby wciągnąć użytkownika w interaktywny świat wiedzy.

Link: http://www.angelamorelli.com/water/

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s