Amerykańscy studenci stawiają na e-learning

Amerykański Departament Edukacji od 1999 roku bada preferencje edukacyjne swoich studentów. Wyniki powinny nas bardzo ucieszyć. Przez 10 lat liczba osób, które zdecydowała się na kursy online wzrosła o 150% (ostatnie 2 lata nie ujęte w raporcie prawdopodobnie tylko zwiększyły tą liczbę). Infografika na dole prezentuje najciekawsze wyniki badania.

Już co 5 student wybrał na studiach przynajmniej jeden zdalny kurs. Najwięcej z nich oczywiście na kierunkach informatycznych i biznesowych, ale pozostałe nie zostają daleko z tyłu.

Interesująco przedstawia się grupa najbardziej zainteresowanych e-szkoleniami. W większości są to żonate osoby powyżej 30 roku życia, pracujące na cały etat i nie mające czasu na dzieci:)

Autorzy infografiki wskazują 4 główne zalety zdalnego nauczania, które wpływają na jego popularność wśród studentów:

Mobilność – kursy online pozwalają na naukę w dowolnym miejscu i momencie

Dostępność – brak całej infrastruktury kampusu (a przynajmniej jego redukcja) wpływa na koszty nauki, które w tym wypadku są sporo niższe

Elastyczność – każdy ma możliwość nauki we własnym tempie

Akceptacja – rośnie wiedza na temat zdalnego nauczania, co wpływa na większe docenianie zdobytej w ten sposób wiedzy przez przyszłych pracodawców.

Nie zapominajmy, że badania te prezentują wyniki z Amerykańskiego rynku edukacyjnego, który znacznie różni się od naszego. Nie zmienia to jednak faktu, że w dzisiejszych intensywnych czasach, zdalne nauczanie jest bardzo dobra alternatywą dla osób chcących dalej się rozwijać nie rezygnując z pracy.. i codziennego życia:)

Link: infographic-the-growth-of-distance-learning

Reklama

3 myśli na temat “Amerykańscy studenci stawiają na e-learning

  1. tak, masz racje, rzeczywiscie sposrod spolecznosci globalnej teraz bedacej w wieku zaawansowanym, tylko czesc korzysta z netu. w przyszlosci to my bedziemy ta wlasnie grupa. o innej mentalnosci od ludzi starszych teraz

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s