Google+ Hangouts on Air – pokaż się światu!

Google+ miał być konkurencją dla Facebook’a i innych sieci społecznościowy. Czy jest nim na prawdę? Tego nie wiem bo nie udało mi się spotkać osoby, która by z niego regularnie korzystała:)

Dzieję się tak dlatego, że nie oferuje użytkownikom nic innowacyjnego… poza modułem Hangouts umożliwiającym 10 osobom brać udział w spotkaniach online. Coś w tym jest, że na szczęście jeszcze wolimy ze sobą rozmawiać twarzą w twarz niż stukać w klawiaturę:)

Dzisiaj Google udostępnił wszystkim użytkownikom nowość, dostępną do tej pory jedynie dla wybranych, a nazywa się ona Hangouts On Air.

Umożliwia on osobom głodnym popularności, nadawać online swoje wystąpienia, wykłady lub po prostu wymądrzać się przed całym światem. Autor przekazu może zapraszać i monitorować dowolną ilość uczestników, a całość nagrać i udostępnić w sieci na prywatnym kanale YouTube albo w poście na Google+.

Uważam, że jest to świetne rozwiązanie do organizowania wykładów lub konferencji online. Ciekawe jak będzie z wydajnością, ale jeżeli przyzwoicie to będziemy mieli mocnego gracza na rynku video/web konferencji i do tego darmowego!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s