Tworzenie szkoleń jest proste..

siadasz przed komputerem, odpalasz narzędzia, projektujesz slajdy, wstawiasz zdjęcia, animacje, ścieżkę dźwiękową i gotowe!

Chwilę potem budzisz się we własnym łóżku:) Niestety tak łatwo nie jest. Właściwie to powinienem powiedzieć na szczęście bo, wtedy już nigdy nie wydostalibyśmy się z morza słabego contentu.

Przygotowanie szkolenie rozpoczyna się nie w momencie uruchomienia komputera, ale na długo przed tym kiedy musimy wykonać dokładną analizę biznesową, poznać grupę docelową, ustalić harmonogram, budżet i przede wszystkim cel szkolenia.

Lista rzeczy, które trzeba wykonać zanim odpalimu Articulate, Captivate albo inne narzędzie, jest długa i niestety często lekceważona. Przyczyny są różne – napięty grafik, brak komunikacji w firmie, brak umiejętności lub po prostu brak wiedzy.

Temu ostatniemu na szczęście można łatwo zaradzić:)

Na blogu Flirting w/ eLearning (bardzo fajna nazwa:) znalazłem tabelę, będącą podsumowaniem wszystkich elementów, na które twórca szkolenia musi zwrócić uwagę przed, w trakcie i po swojej pracy. Do ściągnięcia jest gotowy formularz z polami do odznaczenia. Ciężko coś dodać, ale może Wam się uda:)

Link: the-ultimate-e-learning-design-and-development-checklist

photo credit: tjmwatson via photopin cc

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s