Gry na ratunek światu!

Ludzie poświęcili już 6 MILIONÓW lat grając w World of Warcraft. To mniej więcej taki okres czasu jaki minął od momentu, gdy nasz praprapra..pradziadek stanął na dwóch nogach:)

Do 21 roku życia, przeciętny człowiek spędzi 10 TYSIĘCY godzin grając w różnego rodzaju gry.

Na świecie jest ponad 500 MILIONÓW graczy.

Te liczby robią wrażenie, a najlepsze jest to, że sami bez przymusu nakręcamy te statystyki.

Gry są już nie tylko wymieniane w kategorii rozrywka lub edukacja. Co raz częściej pojawiają się w ambitnych projektach mających na celu polepszenie standardu naszego życia a nawet ratowanie Ziemii. W końcu dlaczego nie wykorzystać naszego zauroczenia grami do rozwiązywania realnych problemów?

Jeden z ciekawszych przykładów podaje grecki historyk Herodotus z 5 wieku przed naszą erą. Opisuje on królestwo Lydia, w którym nastały czasy głodu. Ludzie cierpieli i walczyli ze sobą. Król wpadł na oryginalny pomysł – zarządził, że jednego dnia ludzie będą jedli, a drugiego..grali w kości:) Gry są na tyle angażujące, że ludzie często zapominają o podstawowych potrzebach fizycznych. Od czasu do czasu można usłyszeć w telewizji o kolejnym Japończyku, który zmarł na skutek przemęczenia lub odwodnienia zapatrzony w ekran komputera.

Innym problemem, za którzy wzięli się producenci gier we współpracy z koncernami motoryzacyjnymi to rosnące ceny paliwa. Rozwiązanie jest proste. Samochód „rzuca” nam wyzywania pokazując rekordy oszczędnej jazdy na odcinku drogi, którym jedziemy, lub daje nam punkty za ekonomiczną jazdę, które później możemy wymienić na sadzonki prawdziwych drzew sadzonych w jakimś lesie. Fajne nie?:)

Gry zmieniają świat. A jak to robią dowiecie się z poniższego filmu.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s