Nie zarabiasz 280 tyś? Kupuj bilet do Australii!

Jaka jest nasza motywacja do pracy? To zależy od wieku – na początku pieniądze, potem chęć rozwoju i wykazania się..potem znowu pieniądze…i na końcu chęć pozostawienia po sobie czegoś wielkiego.

Jak nie trudno zauważyć, pieniądze przewijają się najczęściej i często są najmocniejszym motywatorem. Nasza sytuacja jest jednak trochę skomplikowana. Rynek e-learningowy jest na tyle hermetyczny i mały w Polsce, że wydaje mi się, że tak do końca nikt nie wie ile powinien zarabiać (albo wydaje mu się, że zarabia za mało:) Można oczywiście próbować przyrównać się do podobnych specjalności IT.. no ale przecież e-learning to nie tylko IT!:)

Prawdopodobnie przyglądając się rynkowi w Polsce eLearning Guild postanowiło nam przyjść z pomocą;) Zazwyczaj nie jest ona darmowa, ale w tym przypadku mamy do czynienia z klasycznym barterem – my się zwierzamy z naszych zarobków, a gildia udostępnia nam za darmo raport pozwalający na porównanie się z innymi specjalistami od e-learningu na świecie w perspektywie ostatnich paru lat.

Właśnie pojawiła się jego najnowsza edycja – 2012 Global eLearning Salary & Compensation Report

Czego ciekawego możemy się z niego dowiedzieć?

Średnie wynagrodzenia zasadnicze osób związanych z e-learningiem zmalało o niecały procent od zeszłego roku i zatrzymało się na poziomie $76,351. Na szczycie zarobkowym jest Australia, a na przeciwległym biegunie Indie. Australia jest też jedynym regionem, gdzie już drugi rok z rzędu można zaobserwować wzrost.

Jaki jest wzrost na bogatego „e-learningowca”?

Australijczyk pracujący w branży farmaceutycznej, w firmie zatrudniającej ponad 50 tyś. pracowników, który ma pod sobą min 10 osób i doktorat w ramce na ścianie:)

Jeżeli zejdziemy na nasze podwórko (zawarte w grupie Other Europe) to zobaczymy, że powinniśmy zarabiać ok 72 tyś $, pracować ok 45 godz. tygodniowo (ciekawe co na to PIP!:) i spędzać 24 dni w roku na urlopie.

Jestem jak najbardziej za! Jeżeli chcecie sprawdzić na ile zasługujecie:), Gildia przygotowała dla Was bonusowo kalkulator wynagrodzeń -> Kalkulator

Myślę, że zainteresują Was bardziej szczegółowe dane z tego raportu. Odsyłam Was do źródła (niestety trzeba się rejestrować, ale warto bo może dzięki temu w przyszłej edycji będzie region „Poland”:)

photo credit: scherre via photopin cc

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s