Articulate Storyline…Wow!

Ten wpis jest pisany spontanicznie i pod wpływem emocji (zdrowych;) Zainspirował mnie Webinar, który właśnie obejrzałem.

W sieci od pewnego czasu wyczuwa się rosnące zainteresowanie nowym produktem ze stajni Articulate – Storyline. Wynika ono przynajmniej z trzech rzeczy.

1. Articulate Studio jest jednym z najpopularniejszych (o ile może być więcej niż jeden:) zestawem narzędzi do tworzenia szkoleń..
2. …które nie był aktualizowane od paru lat.
3. Nowy produkt ma rozszerzyć możliwości istniejącego pakietu, a nie go zastąpić (może niedługo pojawi się nowe Studio ’12? Patrząc na Storyline, dużo na to wskazuje)

Czym jest Storyline?

Jest to aplikacja, która pozwala nam zamodelować historię i stworzyć z niej interaktywne szkolenie. Typowy scenariusz szkolenia jest zazwyczaj liniowy – wprowadzenie, rozwinięcie, test końcowy. Wyobraźcie sobie, że tworzycie szkolenie, w którym może być wiele ścieżek dojścia do celu, gdzie w zależności od podejmowanych przez odbiorcę decyzji zagłębia się w inną część naszej historii.

Nasz kurs możemy "wzbogacić" szeregiem materiałów audiowizualnych, mamy nawet dostępne narzędzie do tworzenia screencastów, oraz bibliotekę wirtualnych awatarów.

Całość możemy standardowo "upchnąć" we flashowym SCORMie lub HTML5, dzięki czemu posiadacze iPad’ów będą mogli wreszcie zacząć się uczyć;)

Nie będę się rozpisywał więcej o narzędziu bo jest jeszcze w fazie beta, nie bawiłem się nim i wszystko jest w webinarze, który linkuje poniżej (niepotrzebne skreślić:)

BTW
Webinar (a właściwie jego nagranie) trwa godzinę…ALE…jest świetny!(piersze 10 min można przeskoczyć;) Prowadzący ma dużą wiedzę na temat storytellingu, pokazuje ciekawe przykłady (zrobione w Storyline, pierwszy mega zabawny:), którymi można się pobawić (są link) i potrafi utrzymać kontakt ze sporą grupą uczestników. Pokazuje też wiele funkcjonalności najnowszego narzędzia Articulate.

Polecam!:)

Link (podziękowania dla Macieja Zderkiewicza): Creating eLearning Stories and Exercises with Articulate Storyline®

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s