Multimedialnym stolik – zrób to sam!

Elektronika potrafi niesamowicie wspomóc nauczanie. Komputery, tablety czy nawet opisywany przeze mnie Kindle oferują nam coraz to nowsze metody zdobywania wiedzy.

Niestety jeżeli chodzi o naszą własna kreatywność to jesteśmy tak jak nasza reprezentacja w piłkę nożną za Gabonem, albo dalej. Liczba patentów zgłaszanych przez Polskich wynalazców na tle innych Europejski Państw a nawet pojedynczych korporacji takich jak IBM jest bardzo niska.

Jak to możliwe? Przecież jak mówi przysłowie "Polak potrafi!". Dzisiaj na powrót w to uwierzyłem, a to za sprawą nauczyciela języka angielskiego z małej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim:) Zacznijmy jednak od początku.

Jakiś czas temu pisałem o interaktywnym stole Microsoft Surface i jego konkurentach. Urządzenie to nie tylko umożliwia interakcję z multimedialnymi materiałami prezentowanymi na ekranie i szybką wymianę danych pomiędzy różnymi elektronicznymi gadżetami, ale także potrafi reagować na przedmioty, które znajdują się na ekranie lub jego otoczeniu.
Mają tylko jedną wadę (a przynajmniej według mnie jest to ich największy problem) – cena, która sięga kilkudziesięciu tysięcy $$$.

Taki (a przynajmniej podobny) multimedialny stół można jednak stworzyć samemu za dużo mniejsze pieniądze. Jak? Informacje na ten temat znajdzie w ostatnim wpisie na serwisie Edunews.

Jak się okazuje, nie trzeba być naukowcem i pracować w olbrzymim laboratorium, żeby stworzyć coś innowacyjnego. Jestem pod wielkim wrażeniem tego projektu! Gratuluję autorowi!

Reklama

2 myśli na temat “Multimedialnym stolik – zrób to sam!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s