Infografika w profesjonalnym wydaniu

Infografika to temat, którym się aktualnie wyjątkowo interesuje. Moi pracodawcy zrozumieli, że Excel nie jest najlepszym narzędziem do prezentowania informacji szerszej publiczności a Powerpoint nie sprawdza się w roli Worda:)

Uważam, że dobra infografika może wspaniale uzupełnić szkolenie, a w niektórych przypadkach nawet je zastąpić. Wokół nas ciągle natrafiamy na nie natrafiamy – w autobusie, łazience, obiedzie w McDonalds:), wszędzie ktoś chce nam przekazać informacje. Powód jest prosty – zamiast szkolić ludzi lepiej dać im materiały, z których sami się nauczą. Jeżeli będą one miały prostą i przejrzysta formę to zostaną błyskawicznie zapamiętane przez mózg.

W tym miesiącu opisywałem znakomitą książkę "Information is beautiful", która jest świetnym zbiorem ciekawych infografik.

Dzisiaj mam dla Was kolejne źródło…a właściwie dwadzieścia:) Poniższy link prowadzi do listy stronblogów poświęconych infografice. Większość z nich prezentuje super przykłady modelowania graficznego informacji. Ja zaktualizowałem moja listę RSS’ów o kilka nowych wpisów:)

Link: 20-essential-infographics-data-visualization-blogs

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s