Open souce w e-learningu

Ostatnio na grupie eLearning news podczas dyskusji na temat przejęcia popularnego serwisu webkonferencyjnego DimDim przez (jak się dowiedziałem:) lidera wśród rozwiązań CRM – firmę Salesforce.com, pojawił się temat przyszłości rozwiązań open sourcowych.

Każdy z nas świadomie lub nie korzysta z darmowego oprogramowania. Największymi zaletami tego typu rozwiązań są: cena (a właściwie jej brak:) i ciągły rozwój, dzięki zaangażowaniu i współpracy osób na całym świecie.

Aplikacje wspierające e-learning – systemy zarządzania nauczaniem i wiedzą, narzędzia do tworzenia screencastów, oprogramowanie do tworzenia e-contentu, środowiska pracy zespołowej i wiele innych, często są drogie. Jednak także w ich przypadku mamy open sourcową alternatywę. Platforma e-learningowa Moodle jest już równie popularną marką jak Coca Cola albo BMW:) Jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Praktycznie każde narzędzie ma swoją darmową alternatywę. Często wymagają one jeszcze usprawnień i dalszego rozwoju, ale warto się im przyjrzeć. Poniższa prezentacja jest zbiorem na prawdę fajnych aplikacji.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s