Samsung SUR40 for Microsoft Surface – powierzchnia w natarciu

Projekt Microsoftu o nazwie Surface ma już dosyć długą i pokręconą historię, którą jakiś czas temu trochę przybliżyłem na moim blogu.

Niby cały czas jest w fazie rozwoju i nie można go zamówić, ale gdzieś czytałem, że sieć barów Karaoke w Hongkongu kupiła urządzenia do swoich lokali. Niby dotykowy ekran miał być zastąpiony rzutnikami (projekt LightSpace), ale nie jest.

W sieci można znaleźć mnóstwo filmów prezentujących Surface wykorzystywany w różnych sytuacjach – w sklepie, u lekarza, w szkole itp. Wszyscy się uśmiechają i zachwycają produktem, którego nie ma (taki elektroniczny Jara Cimrman:)

W końcu jednak sytuacja się chyba trochę rozjaśnia za sprawą firmy Samsung, która w kooperacji z Microsoftem w tym roku planuje rozpocząć produkcję urządzenia "Samsung SUR40 for Microsoft Surface".

Najciekawszą cechą najnowszej odsłony Surface są "skanujące" piksele. Ekran nie tylko reaguje na multi dotyk, ale także potrafi zeskanować i rozpoznać każdy obiekt, który się na nim znajduje. Przykładowo kładąc żeton do gry w kasynie z Las Vegas na ekranie wyświetlone zostaną zdjęcia, mapy i informacje związane z tym miejscem. Potencjał jest ogromny! Idealne narzędzie do pracynauki w grupie.

Obejrzyjcie filmik, robi wrażenie!

http://www.viddler.com/simple/b96337f0/

A tak to wygląda u jednego z konkurentów – MultiTouch Ltd’s

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s