Komputeryzacja szkół w USA

Gdy myślimy o systemie edukacyjnym w USA to najczęściej mamy przed oczami dwa obrazy: zwyczajnych ludzi na ulicy, którym Polska kojarzy się z jakimś mroźnym krajem gdzie niedźwiedzie polarne chodzą po ulicach i słynnymi uczelniami pełnymi noblistów z całego świata (i młodych miliarderów w stylu twórcy facebooka:) Z raportów, które do tej prezentowałem, można także wnioskować, że Amerykanie inwestują dużo pieniędzy w informatyzację i wykorzystanie najnowszych technologii w nauczaniu (w tym roku ok 60 mld$) Dzisiaj chciałem się z Wami podzielić wynikami innego badania, zgłębiającego temat komputeryzacji szkół. Zostały one zebrane na czytelnej infografice, którą znajdziecie w linku poniżej. Przejdźmy do wyników.
Podczas gdy w Polsce lekcje z komputerami są nadal jednym z tematów wiadomości 1 września, w Stanach 85% szkół je posiada, a jeden przypada średnio na 24 uczniów. 64% ośrodków posiada dostęp do Internetu – w tym 14% w klasach. Rzutniki znajdują się prawie połowie klas (nie trzeba się o nie bić w pokoju nauczycielskim:) Interaktywne tablice posiada 28% klas a aparaty cyfrowe 64% klas.
A jak wygląda wykorzystanie komputerów codziennej nauce? Wyraźnie widać, że wzrasta ono wraz z wiekiem uczniów. Równocześnie maleje procent tych, którzy w ogóle nie wykorzystują komputerów do nauki.
Wykorzystanie komputerów ma także swoje wady. Osoby, które robią to nadmiernie osiągają gorsze rezultaty od swoich rówieśników. Dodatkowo, to co da się zaobserwować także u nas, wielu uczniów w swoich pracach używa skrótów i emotikonów używanych w Internecie (już nie mówiąc o tym, że wraz z popularyzacją wypracowań pisanych w Wordzie, zanika staropolska sztuka ortografii:)
I jeszcze ciekawostka – część uniwersytetów zabroniła używania IPada z powodu "łączożerności":)

Technology In The Classroom (Infographic)

I jeszcze tradycyjne spojrzenie na Amerykański system edukacji;)
Reklama

2 myśli na temat “Komputeryzacja szkół w USA

  1. akurat co do emotikonów to uważam, że są równie ważne i potrzebne co znaki interpunkcyjne i owszem, jeśli zdarza mi się coś pisać długopisem (a fakt że coraz rzadziej;p) to używam ich całkiem naturalnie:)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s