Polski rynek e-learningowy

Jak wygląda Polski rynek e-learningowy?…Ja też chce się dowiedzieć:) Ostatnio w "Elearning! magazine" połowę numeru zajęła tabela producentów systemów e-learningowych i firm zajmujących się ich implementacją lub udostępanianiem w modelu SaaS. Nasze podwórko może nie jest tak bogate jak Amerykańskie, ale widziałem parę Polskich platform i znam kilkanaście firm wdrażających u nas rozwiązania światowe i mogę je podsumować tylko jednym słowem..no może dwoma…pełen profesjonalizm!
Nasz rynek tak jak każdy jest bardzo zróżnicowany. Są duże firmy notowane na giełdzie, średnie, które się przebijają do klientów korporacyjnych i małe, które dopiero powstały. Jak je znaleźć? Można szukać w internecie (Google ma teraz jeszcze inteligentniejszy system wyszukiwania, który zaczyna zwracać wyniki zanim wpiszesz o co Ci chodzi:), ale uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem jest przejrzenie bazy dostawców i wybranie tego, który nam najbardziej pasuje? Gdzie jest ta baza?….Tworzy się!:)
Postanowiłem trochę uporządkować Polski rynek (ambitnie:) W tym celu na grupie Elearning Professionals załaożyłem dwa tematy – jeden dla dostawców systemów LMS, drugi dla sprzedawców i producentów e-contentu. Pierwsi przedstawiciele już się pojawili i przedstawili swoje firmy i ich ofertę do czego i Was zachęcam! Uważam, że będzie to w przyszłości miejsce gdzie trafi wielu potencjalnych klientów.

Baza firm oferujacych szkolenia e-learningowe


Baza firm wdrazajacych systemy LMS

Reklama

2 myśli na temat “Polski rynek e-learningowy

 1. Dzięki za tę inicjatywę 🙂
  Czy obok platform LMS planujesz jeszcze kategorię typu Inne? Współpracuję z firmą Questionmark, która jak pewnie wiesz dostarcza soft do assesmentów. Nie jest to platforma LMS ale assesmenty są jednak częścią e-learningu.
  Może jakaś kategoria i na takie rozwiązania by się znalazła?
  Pozdrawiam
  Marta Eichstaedt

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s