Google CloudCourse – LMS w chmurze

Cloud Computing czyli praca w chmurze, polega w dużym skrócie na tym, że  wszystkie niezbędne narzędzia i serwisy, które wykorzystujemy, znajdują się w sieci a nasz komputer służy wyłącznie do tego aby się z nią połączyć. Przykładem może być pakiet biurowy Google Apps, którego w przeciwieństwie do Office’a nie trzeba instalować.
Google postanowił wykorzystać "chmurę" do stworzenia globalnego LMS’a dostępnego dla wszystkich. Serwis CloudCourse, który właśnie został udostępniony jest prostym open sourcowym LMSem, który pozwala na organizowanie i rejestracje na szkolenia. Jest zintegrowany z Google Calendar, umożliwia przeglądanie profili użytkowników a całość śmiga online na silniku App Engine.

Czy jest to początek końca tradycyjnych LMSów? Do tego jeszcze według mnie daleka droga, ale Google pokazuje nam dzisiaj, że "chmura" może znaleźć zastosowanie także w edukacji. Wizja wielkiego globalnego systemu zarządzania szkoleniami, który byłby darmowy i umożliwiał naukę, pracę i wymianę materiałów edukacyjnych milionom osób, jest na prawdę świetna.

Link: Cloudcourse-enterprise-application

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s