e-plastyka – Drawspace&Glow Doodle

Dzisiaj chciałem poruszyć temat dotyczący bardzo istotnej czynności życiowej…Rysowania!!
Czy zdolność ładnego rysowania jest darem? Tak mi się wydawało w szkole podstawowej przecierając kolejne kartki z bloku gumką i łamiąc kredki. Z czasem jednak zrozumiałem, że jest to umiejętność, której można się nauczyć tak jak jazdy na rowerze. Może nie będziemy kolejnym Malczewskim i nasze prace nie zawisną w galeriach, ale z pewnością po odpowiednim treningu pomożemy osiągnąć naszym dzieciom szóstki z plastyki:)
Jak nauczyć się rysować? Możemy kupić podręcznik, zapisać się na kurs lub warsztat (i przy okazji poznać łądne studentki architektury:) lub znaleźć odpowiedni serwis w internecie. Dzisiaj chciałbym Wam właśnie polecić taką stronę -> Drawspace.
Znajdziemy na niej tutoriale podzielone ze względu na poziom trudności i tematykę oraz porady z jakich narzędzi korzystać i jak przygotować stanowisko do "pracy". Każdy tutorial pokazuje krok po kroku w jaki sposób osiągnąć określony rezultat. Ciekawostka – wszystkie wykorzystują technologię Flashpaper dzięki czemu możemy je przeszukiwać oraz dowolnie przybliżać i oddalać w celu obejrzenia jakiegoś detalu.
Jeżeli preferujemy bardziej interaktywne metody nauczania możemy się zapisać (odpłatnie) na online’owe warsztaty gdzie pod okiem profesjonalnego profesjonalisty poprawimy nasz warsztat:)

Wszystkim, którzy mimo wielu prób pozostali "drawing disabled" (tak jak autor tego postu) a potrzebują czasami wyżyć się artystycznie:) polecam najnowszą zabawkę z MIT -> Glow Doodle. Pomysł jest prosty – uruchamiamy specjalny programik (Win or mac), chwytamy w rękę świecącyodblaskowy (lub prawdopodobnie inny charakterystyczny przedmiot) i machamy ręką przed kamerką interentową. Aplikacja śledzi ruch "obiektu" i wyswietla go na ekranie w postaci świetlistej smugi. Nie muszę chyba mówić, że to idealny pomysł na…walentynki!:)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s