Recenzja książki „Zen Prezentacji”

Parę dni temu ustawiłem na półce kolejną pogiętą okładkę:) Tym razem był to "Zen Prezentacji" Garr’ego Reynolds’a. Jest on światowym autorytetem jeżeli chodzi o projektowanie i prowadzenie prezentacji a jego książka stała się bestsellerem. Jej podtytuł to "Proste pomysły i ważne zasady" i właśnie to znajdziemy w tej publikacji.
Podchodziłem do tej książki trochę sceptycznie. Z wykształcenia informatyk, spodziewałem się, że będzie to jakieś wyidealizowane dzieło o czysto teoretycznym przekazie. Ja, wprost przeciwnie, lubię konkrety. Chcę mieć możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Początkowe strony potwierdzały moje obawy – Autor opisuje swoją podróż pociągiem – lato, słońce, pyszne jedzenie (jeżeli ktos lubi sifud) – sielanka. Jest to jednak jedynie wprowadzenie. Garry wprowadza nas w świat Japońskiej filozofii Zen, aby w kolejnych rozdziałach pokazać jak ją wykorzystać przy tworzeniu prezentacji.

W książce znajdziemy praktyczne wskazówki na co należy zwrócić uwagę przy projektowaniu i prowadzeniu prezentacji, wypowiedzi specjalistów z tej branży i przykłady ich prezentacji. Całość świetnie się czyta. Dzięki wielu ilustracjom wiele zostaje w głowie:)

Jak dla mnie pozycja obowiązkowa dla twórców contentu e-learningowego i prezenterówtrenerów.

Jakie są główne założenia projektowania prezentacji w duchu Zen? Spójrzcie na poniższą prezentację.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s