Metamorphosis zrobi szkolenia za Ciebie

Tworzenie ciekawych i efektywnych szkoleń e-learningowych wymaga dużo czasu i pieniędzy. Kiedyś umieszczałem tutaj statystyki, które pokazywały, że wytworzenie jednej godziny e-contentu może trwać ok 300h, więc możecie sobie wyobrazić skalę tego przedsięwzięcia (lub jeżeli jesteście ID, przypomnijcie sobie Wasz ostatni projekt:) Oczywiście narzędzia rapid-elearningowe, pozwalają zaoszczędzić sporo pracy, jednak nie zastąpią one projektanta…jesteś pewien?:)

Firma APIXEL postanowiła pójść jeden krok dalej i rozpocząć erę narzędzi IWDAFY-learningowych (IWDAFY-I will do all for you:)

Ich produkt Metamorphosis zasysa dokument Wordowy z materiałami i tworzy za nas e-szkolenia, z dopasowanymi grafikami i ćwiczeniami. Jak zapewniają twórcy, dzięki ich programowi, nie będziesz musiał więcej angażować programistów, grafików, projektantów interfejsu i projektantów szkoleń – wszystkie te osoby zastąpisz komputerem.

Hasło firmy APIXEL to "It’s childish":)

Tyle marketingu, przejdźmy teraz do samego narzędzia. Proces tworzenie szkolenia rozłożony jest tutaj na 4 etapy. W pierwszym ustawiamy parametry, takie jak: jakie i jak często chcemy umieszczać testy i ćwiczenia, czy chcemy umieszczać ilustracje, jak dużo, kolorowe czy czarno-białe (Metamorphosis posiada własną bibliotekę ilustracji). Następnie wskazujemy pliki z naszymi materiałami i publikujemy szkolenie. Gotowy content możemy jeszcze edytować.
Co otrzymujemy? Otrzymujemy szkolenie, które w większości składa się z ekranów z duża ilością tekstu i ilustracjami. Pomiędzy nimi znajdują się testy wygenerowane przez aplikację na podstawie informacji znalezionych w oryginalnym tekście. Nie wygląda to zbyt atrakcyjnie i z pewnością nie zachęca do nauki, ale podobno tego typu szkolenia są wykorzystywane przez rząd Australii i wiele korporacji…biedni:)

Na razie więc wygląda na to, że rynek pracy osób projektujących szkolenia nie jest zagrożony:)

Autorzy tej aplikacji zapomnieli, że człowiek nie jest komputerem i nie przetwarza informacji mechanicznie. Szkolenie powinno być tak zaprojektowane, aby odbiorca były cały czas zaangażowany w naukę. Trzeba umiejętnie dawkować informację, tak aby nie przeciążać pamięci. Niestety strony tekstu tego nie gwarantują.

Narzędzie to jednak pokazuje, że rynek cały czas dąży do uproszczenia i skrócenia czasu produkcji szkoleń. Być może już niedługo powstaną narzędzia, które będą mogły ograniczyć czynnik ludzki, na pewno go jednak nie zastąpią.

Podsumowując Metamorphosis? It’s childish!:)

Link: APIXEL

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s