Rapid Training Development w pigułce

Właśnie skończyłem czytać kolejne dzieło ze stajni Pfeiffer’a:) Rapid Training Development George’a M. Piskurich’a jest jedną z ich nowych książek podejmujących tematykę szkoleń. Na przedniej okładce mamy pustą pracownię komputerową a z tyłu widzimy uśmiechniętego George’a z wielką rybą w rękach oraz zachętę słowną w postaci krótkiej recenzji:) Dowiadujemy się z niej, że przed nami znajduję się źródło rad i przykładów, które pozwolą nam skrócić czas przygotowania materiałów do większości typów szkoleń.
Całość zamknięta w 175 stronach (144 + przypisy) w miękkiej okładce:)
W środku rzeczywiście autor bierze pod uwagę różne typu nauczania:
– Clasroom
– On the Job Training
– Asynchronous e-Learning
– Synchronous e-Learning
– Online Learning definiowane przez autora jako samodzielna praca uczącego się przy wykorzystaniu materiałów online
– Blended Learning
– Structured Mentoring
– Self-Directed Learning
– Performance Aids
– Mobile Learning

Jak wskazuje tytuł w każdej z tych kategorii zaprezentowane są różne sposoby skróceniausprawnienia procesu przygotowania danego szkolenia. Niektóre metody są oczywiste jak np wykorzystanie w jednym typie szkolenia materiałów z innego lub ekspertów z danej dziedziny przy projektowaniu prototypu. Inne bardziej pomysłowe jak użycie do szkolenia pracowników starych nieużywanych urządzeń. Znajdziecie tu także wzorce jak przygotować materiały dla uczestnika i storyboard do szkolenia e-learningowego oraz porady kiedy skorzystać z zewnętrznego dostawcy. Najbardziej podobało mi się jednak zestawienie e-learningu i szkoleń tradycyjnych (A jednak przygotowuje się je inaczej!:) Znajdujące się w tutaj rady w większości da się wykorzystać i osiągnąć zamierzony cel ale pewnie już je znacie. Z drugiej strony parę razy trafiłem na proste rzeczy, na które do tej pory nie wpadłem. Niestety jest też trochę rad w stylu kup gotowy produkt, albo wynajmij kogoś żeby to zrobił.
Myślę, że ta książka spodoba się przede wszystkim szkoleniowcom – zarówno tym którzy zaczynają przygodę z e-learningiem jak i tym, którzy przeszli już inicjację:) E-learningowcy z drugiej strony mogą się dowiedzieć jak wygląda proces tworzenia tradycyjnych szkoleń.

Reklama

Jedna myśl na temat “Rapid Training Development w pigułce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s