E-learning vs Klasa – 1:0

The New York Times powołując się na raport stworzony na potrzeby Amerykańskiego ministerstwa edukacji, ogłosiło "Study Finds That Online Education Beats the Classroom" (translejszyn z lengłidża: Badania dowodzą, że edukacja online bije klasę)
Wspomniany raport (97 stronicowa książka:)zbiera dotychczasowe badania dotyczące porównania skuteczności nauczania online’a i tradycyjnego w szkołach, na college’ach i programach edukacyjnych dla dorosłych w latach 1996-1998. Wynika z nich, że e-learning jest efektywniejszą metodą nauczania!:) Nie znaczy to jednak, że za parę lat możemy zamknąć szkoły. Wręcz przeciwnie – szkoły otworzą drzwi i wypuszczą uczniów poza swoje mury aby wiedzę zdobytą online mogli dalej rozwijać zmagając się z prawdziwymi problemami. Przed nami bardzo miła perspektywa szkoły bez podręczników, gdzie uczymy się poprzez praktykę:)

Link do artykułu: study-finds-that-online-education-beats-the-classroom

Link do raportu: w artykule:)

Reklama

2 myśli na temat “E-learning vs Klasa – 1:0

  1. Myślę, że ok jednej bo u nas w 1996 roku rządziła tablica i biała kreda (czasami kolorowa:) Skończyłem studia informatyczne dwa lata temu i zajęć online miałem…0, więc na razie nie ma co analizować. W tym czasie przez rok studiów w Niemczech praktycznie do każdy zajęć trzeba było się przygotowaćcoś zrobić w sieci.
    Drugim problemem jest jakość. Dopiero się uczymy, więc różnie to wychodzi.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s