Protosphere – wirtulana edukacja korporacyjna

Wiele się mówi o wirtualnych światach, ale ile z nich możesz wymienić? Jest Second Life i….. No właśnie większość z nas opiera swoje zdanie o nich, bazując na tym jednym produkcie. Tymczasem istnieje wiele innych rozwiązań, które zostały stworzone w jednym konkretnym celu – nauczaniu.
ProtoSphere jest środowiskiem stworzonym specjalnie do wsparcia korporacyjnej edukacji. W przeciwieństwie do Second Life jest to zamknięte środowisko przeznaczone wyłącznie dla pracowników danej firmy. Wirtualne lokalizacje przypominają te z pracy – mamy biura, gabinety i sale konferencyjne. Cenzura nie ominęła także postaci reprezentujących użytkowników – obowiązuje je strój biznesowy:) Sama "zabawa" nie różni się dużo od Second Life z tą różnicą, że w tym "świecie" wszystko jest z góry zaplanowane.
Możemy uczestniczyć w wykładach, komunikować się prywatnie lub publicznie z innymi osobami i wymieniać dokumentami. Niby nic, ale całość wywołuje u uczestnika efekt WOW, który jest super bronią w walce ze szkoleniową nudą:)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s