Augumented reality jest wokół nas

Augmented reality czyli uzupełniana rzeczywistość jest technologią uzupełniania obrazu, który widzimy cyfrowymi informacjami wygenerowanymi przez komputer. Wyobraź sobie, że patrzysz na samochód na ulicy i nagle wokół niego pojawiają się szczegółowe dane dotyczące tego modelu, filmy, zdjęcia i cena w najbliższym salonie. Do tej pory należało to tylko do sfery science fiction(W Star Treku coś takiego mieli:) Od początku tego roku fantazja zaczęła jednak ustępować miejsca fikcji. Opisałem już dwa przypadki wykorzystania Augmented reality w praktyce – pierwszy dotyczył serwisów BMW, drugi zwiedzania Amsterdamu. Ku mojemu zaskoczeniu także na naszym podwórku zaczęły się pojawiać tego typu projekty. Firma K2 przygotowała tego typu rozwiązanie w ramach najnowszej akcji promocyjnej piwa Lech (jeżeli macie kamerę internetową, na stronie Lecha możecie się nim pobawić)

Inny przykład znajdziemy na Polskim portalu Adv.pl

Co jednak najważniejsze, każdy(przynajmniej osoby dobrze znające Flasha) może stworzyć taką aplikację samodzielnie. W internecie jest sporo tutoriali poruszających ten temat.

Myślę, że technologia ta jest na tyle ciekawa, że warto się nią zainteresować w kontekście e-learningu – może jako pomoc przy pracy tak jak w przypadku BMW lub po prostu jako wciągający przerywnik między lekcjami. Jedyne co potrzebuje odbiorca to (poza komputerem lub urządzeniem komputeropodobnym:) najnowsza wersja flasha i kamera internetowa. Ja niedawno zacząłem rzeźbić w AS3 i jak tylko osiągnę odpowiedni poziom podzielę się z Wami moimi "uzupełnionymi" umiejętnościami:)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s