Chroń środowisko z e-learningiem

Od kilku lat ochrona środowiska jest traktowana bardzo poważnie. Zmniejszana jest ilość produkowanych zanieczyszczeń, po Warszawie mają w tym roku zacząć jeździć tanie, elektryczne samochody a w programach telewizyjnych typu Discovery trudno trafić na inne tematy niż efekt cieplarniany, szkoła przetrwania i tatuaże:)
Gdy ktoś nas pyta o zalety e-learningu najczęściej odpowiadamy, że pozwala on dostosować czas, miejsce, typ i prędkość nauczania do konkretnej osoby. Drugą oczywistą zaletą jest redukcja kosztów, która towarzyszy (choć nie zawsze) wdrożeniu e-learningu w firmie.
Mało jednak kto zdaje sobie sprawę z tego, że może on być także znaczącym narzędziem w ochronie środowiska.
Sam byłem zaskoczony kiedy rok temu przeczytałem pierwszy artykuł na ten temat. Założenie jest oczywiste – szkolenia elektroniczne poprzez ograniczenie podróży na i z szkoleń (przez co często jest krytykowany przez moich znajomych;), a także liczby materiałów papierowych, wpływają na obniżenie ilości produkowanego dwutlenku węgla na świecie. Być może nie jest to tak widoczne w przypadku mniejszych przedsiębiorstw ale w korporacjach lub w ogóle w skali globalnej są to poważne wartości.
Jeżeli jesteście ciekawi ile dwutlenku węgla "produkują" Wasze wyjazdy szkoleniowe, zajrzyjcie na stronę Learning footprint. Znajdziecie tam kalkulator, który pozwala wyliczyć możliwe "środowiskowe oszczędności", których można dokonać przechodząc ze szkoleń tradycyjnych na e-learningowe. W najnowszej edycji tego narzędzia mamy możliwość wygenerowania dokumentu pdf z raportem lub obserwować jak zmiany parametrów wpływają na wynik.
Jak widzicie e-learning to wspaniała przyszłość bez zanieczyszczeń, nawet hybryda się chowa:)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s