Recenzja – Corporate E-Learning An Inside View of IBM’s Solutions

Pare dni temu przestrzegałem Was przed jedną książką. Teraz postaram się Was zachęcić do innej – Corporate E-Learning An Inside View of IBM’s Solutions. Nie tak łatwo ją dostać – w empiku udało mi się dopiero za drugim razem czyli w sumie po ok dwóch miesiącach. Warto było czekać.
Jest to książka, która bardzo dokładnie prezentuje e-learning w środowisku korporacyjnym. Opisuje ona dokładnie proces implementacji i prowadzenia projektów e-learningowych w firmie. Znajdziemy tu informacje dotyczące m.in:
– argumentacji jak i kogo przekonać do e-learningu
– jak wdrożyć nowe szkolenie, program szkoleniowy, system e-learningowy
– w jaki sposób mierzyć efektywność wdrożonych projektów
– w jaki sposób przekonać użytkowników do e-learningu

Całość poparta jest przykładami z IBM i innych dużych korporacji.

Szczerze mówiąc myślałem, że będzie to kolejna nudna analiza po wdrożeniowa, ale na szczęście się pomyliłem. Jeżeli szukasz dobrego Know How, w jaki sposób z sukcesem wdrożyć lub rozwijać e-learning w Twojej firmie to powinieneś przeczytać te niecałe 120 stron. Macie pytania? Piszcie!

Reklama

Jedna myśl na temat “Recenzja – Corporate E-Learning An Inside View of IBM’s Solutions

  1. Bartek, dzięki za interesujący metariał pokazujący tendencje i to na nieamerykańskim rynku, a na bliższym nam zachodnioeuropejskim.Nie dziwi mnie, że szkolenia tradycyjne są jeszcze nadal na pierwszym miejscu Struktura samego e-learningu jest ciekawa podobna do tej w Stanach, spory widzę jest udział wirtualnych klas, a zaskakuje procent e-learningu mobilnego.Co do długości szkolenia e-learningowego, potwierdzam, też lubię szkolenia e-learningowe maksymalnie godzinne. Przy dłuższych mam problem z zakończeniem w sensownych ramach czasowych

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s