E-learning dla najmłodszych

Do tej pory koncentrowałem się głównie na e-learningu dla dorosłych (pewnie dlatego, że Bartek junior to sfera raczej odległych planów:) Postanowiłem się jednak poprawić i pokazać kilka na prawdę świetnych gier i programów edukacyjnych dla najmłodszych i tych trochę starszych. Niestety wszystkie są napisane w języku angielskim, ale myślę, że z pomocą rodziców zabawa będzie jeszcze lepsza:)

Pierwszym serwisem, który chciałbym Wam polecić jest serwis e-Learning for Kids

Znajdziemy tu mnóstwo ciekawych gier i zajęć podzielonych na sześć kategorii:
1)Matematyka
2)Język
3)Nauka
4)Umiejętności komputerowe
5)Zdrowie i życie
6)Kursy angielskiego
Tylko tutaj nauczymy się odejmować, wydając pieniądze w pingwinem w wesołym miasteczku albo lub obsługi komputera z kosmitą Blobem:)

Drugim serwisem jest Eduheads
Kiedyś już pisałem o tej stronie w temacie dotyczącym ciekawego contentu e-learningowego na moim forum.
Materiały na tym serwisie łączą świetna grafikę z niecodziennymi tematami. Chcesz wziąć udział w dochodzeniu policyjnym po wypadku samochodowym albo wykonać operację na kolanie to miejsce dla Ciebie:) Nawet jak nie interesuje Was content dla dzieci, zajrzyjcie tu bo to na prawdę kawał dobrej flashowej roboty.

Oprócz serwisów nastawionych typowo na dzieci, wiele publicznych instytucji ma na swoich stronach specjalne działy przeznaczone dla najmłodszych. Przykładem jest narodowe muzeum poczty w USA, które stworzyło "Activity Zone" z grami, kolorowankami i quizami dla dzieci.

Polecam Wam wszystkie te serwisy. Ponieważ są one przeznaczone dla trochę młodszych użytkowników (którzy są najsroższymi krytykami:), muszą być dopracowane do perfekcji, zarówno pod względem graficznym jak i wykorzystywanej metodyki. Życzę udanej zabawy:)

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s