Zostań Astronomem z Google

Google nie przestaje się rozwijać, tworząc co raz to nowe rozwiązania. Część z nich umiera śmiercią naturalna (patrz. Lively) ale niektóre stały się prawdziwymi hitami. Jedną z nich ma się w niedalekiej przyszłości stać system operacyjny dla urządzeń moblinych – Android.
Dużą część popularności OS zawdzięczają aplikacjom, które można na nich uruchomić. W tej chwili liderem na polu urządzen przenośnych jest Apple jednak Google zaczyna wypuszczać coraz ciekawsze tytuły. Jednym z nich jest aplikacja do nauki astronomii.
SkyMap jest darmowym programem, która wykorzystując kamerę, GPS i akcelerometr w naszym telefonie pozwala nam odbyć wirtualną lekcję o otaczającym nas wszechświecie. Wystarczy wskazać obszar nieba naszym telefonem a aplikacja wykorzystując rozpoznawanie obrazów i naszą pozycję geograficzną poda nam informacje o znajdujących się nad nami gwiazdach i konstelacjach a także pokaże, w którą stronę trzeba patrzec aby zobaczyć interesujący nas obiekt np planetę. Jeżeli interesujecie się kosmosem na pewno spodoba wam się ta aplikacja. Jest to kolejny świetny projekt m-learningowy.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s