Coached e-learning

E-learning jest metodą nauki, w której wykorzystywane są urządzenia elektroniczne. W większości przypadków sprowadza się do kursów, które osoba przechodzi na komputerze.
Coaching jest sposobem rozwoju, w którym umiejętności lub kompetencje osoby są podnoszone podczas indywidualnych zajęć z trenerem.
Łącząc te dwie rzeczy otrzymujemy model nazwany coached learning lub coached e-learning, który łączy samodzielne zdobywanie wiedzy z materiałów elektronicznych z wsparciem mentorskim coacha.
Znalazłem w sieci portal, który w ten sposób prowadzi szkolenia z Javy. Każde z nich zaczyna się od dyskusji trenera z uczącym się, przejrzeniu materiałów i ustaleniu planu. W kolejnym kroku "student" we własnym tempie uczy się z materiałów na portalu (dokumenty, diagramy, animacje, fora, ćwiczenia). W razie problemów może się skontaktować z trenerem i poprosić go o pomoc (chat, telefon, współdzielenie ekranu). Dany moduł szkolenia, uczestnik zalicza zdając test końcowy. Całość nie trwa dłużej niż dwa tygodnie.
Jest to odmiana blended learningu, w którym dwie metody nauczania (zarówno e-learning jak i tradycyjne z trenerem) wykorzystują komputer i multimedia. Widzę duża przewagę tego rozwiązania przede wszystkim w zdecydowanie większej dostępności trenera co przy nauce takich rzeczy jak wspomniane wyżej programowanie ma kluczowe znaczenie. Kiedy mamy problem kontaktujemy się z coachem udostępniamy nasz pulpit i omawiamy problem. Wszystko przebiega szybko i bezboleśnie:)
Poniżej filmik z funkcjonowania coached learningu i link do portalu o którym pisałem.

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=4173678&server=vimeo.com&show_title=1&show_byline=1&show_portrait=0&color=&fullscreen=1

JavaBlackBelt – Coached e-Learning – Tour from John Rizzo on Vimeo.

Link: Coached e-learning

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s