Google nie śpi – News Timeline i Similar Pictures

Mimo kryzysu Google nie zwalnia tempa i cały czas na miejscu zamkniętych (choćby niezbyt udany konkurent Second Life w postaci Lively) prezentuje nowe serwisy. Najnowszymi produktami ze stajni Google są News Timeline i Similar Images.
Pierwszy z nich pozwala nam przeglądać historię świata za pomocą interaktywnej osi chronologicznej. Wybieramy interesującą nas datę i otrzymujemy wybrany okres z opisem najważniejszych wydarzeń. Dane (filmy, zdjęcia, opisy) zaciągane są Wikipedii i innych multimedialnych źródeł.
Similar Images jest rozszerzeniem wyszukiwarki obrazkowej Google o możliwość znalezienia podobnych ilustracji do już wyświetlonych. Tak jak do tej pory wpisujemy nazwę interesującego nas obiektu, jednak dodatkowo pod wynikami mamy odnośnik do obrazów podobnych do znalezionych.

Google systematycznie zwiększa liczbę oferowanych serwisów. Daję także możliwość użytkownikom oceniania ich funkcjonalności aby (mam nadzieję) jak najlepiej dopasować się do potrzeb użytkownika. Czy spełnia on nadzieje osób związanych ze zdalnym nauczaniem? Jakiś czas temu pisałem o konkursie polegającym na stworzeniu contentu e-learningowego za pomocą wyłącznie aplikacji spod znaku G. Wtedy ten pomysł wydawał mi się dosyć kuriozalny, gdyż znałem Google głównie z rozbudowanej wyszukiwarki, blogów i online’owych aplikacji biurowych. Teraz jednak jak się zastanowię to mógłbym stworzyć konspekt ciekawego szkolenia:)

Czy wykorzystujecie narzędzia Google w nauczaniu?

Linki:
Google News Timeline
Google Similar Images

Źródło: http://news.cnet.com

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s