Writeboard (nie mylić z wHiteboard)

Writeboardy to dokumenty tekstowe, które możemy tworzyć i edytować online. Jeżeli potrzebujesz narzędzia, które umożliwi Ci pracę nad dokumentem z paroma innymi osobami a nie chce Wam się instalować żadnej wiki lub rejestrować się na jakimś serwisie to może je właśnie znaleźliście.
Używając writeboarda każda zmiana w dokumencie zostanie zapamiętana dzięki czemu zawsze, można porównywać wersje z różnych okresów czasu. Pracując grupowo nad jakimś dokumentem nie umknie Wam żadna zmiana dokonana przez innego członka zespołu. Co więcej? Można subskrybować nasz dokument przez RSS i otrzymywać maile, jeżeli cokolwiek się w nich zmieni.
Nie potrzebna jest żadna rejestracja. Wystarczy wejść na stronę wpisać nazwę dla naszego writeboard’a i hasło, dzięki któremu inne osoby będą mogły go edytować. Kiedy nie mamy dostępu do sieci możemy wyeksportować nasze dzieło do pliku txt lub html.
To co mi się podoba w tym narzędziu to jego prostota. Możliwości edycja nie są zbytnio rozbudowane ale do pracy nad szkicami wystarczy.

Zastanawia mnie tylko wykorzystanie tego typu narzędzi. Sam mimo, że brałem udział w różnych projektach, gdzie uczestnicy byli czasami oddaleni o setki kilometrów, nigdy nie bawiłem się w grupową edycję dokumentów. Zazwyczaj każdy miał swój kawałek do roboty i tylko komunikowaliśmy się ze sobą alby podzielić się rezultatami. Czytałem też kiedyś jeden artykuł dotyczący wykorzystania online’owych narzędzi google. Wynikało z niego, że większość użytkowników korzysta z nich tylko….1 raz, gdy z ciekawości się zalogowali. Potem już do niego nie wracali.

Link: Writeboard

Obrazek

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s