To ptak..nie, to samolot…, nie to Super Nauczyciel!

Dużo mówimy o e-learningu i ostatnio social learningu ale zapominamy o najważniejszym czynniku, bez którego na pewno byśmy się tutaj nie spotkali – o nauczycielu. Nie tylko technologia się zmienia. Oni także muszą podążać za najnowszymi trendami w nauczaniu. Nie jest to łatwe, gdyż w dzisiejszym zdigitalizowanym świecie Pan Tadeusz nie rywalizuje tylko z piłką nożną przy trzepaku ale także World of Worcraft lub Playstation 3:) Aby sprostać coraz wyższym wymaganiom trzeba się bez przerwy rozwijać. Dzisiaj zupełnie przypadkiem trafiłem na ciekawa stronę, na której zebrano 100 nagranych wykładówwystąpieńwywiadów, które pomogą nauczycielem (i nie tylko) urozmaicić ich pracę i rozwinąć się dydaktycznie. Całość podzielona jest na kategorii:
– Creative Learning Environments
– Technology
– Information for New Teachers
– Information for All Teachers
– Teaching Specific Subjects
– Special Needs
– Arts
– Physical Education and Health Education
– Lectures from Influential Professors

Znajdziemy w nich nie tylko porady jak pordzić sobie z głośna klasą ale także sposoby wykorzystania wiki, rss, bloga, video itp narzędzi w nauczaniu. Zobaczymy jak wykorzystac Storytelling i Google Earth w nauce matematyki oraz sieci semantyczne (web 3.0) i GPS.

Polecam, nie tylko nauczycielom, ale wszystkim interesującym się tematem nauczania w tym osobom tworzącym szkolenia e-learningowe. Tematyka jest baaaardzo obszerna a niektórzy (wszystkich nie widziałem:) prowadzący są na prawdę świetni. Chciałbym być takim wyluzowanym gościem potrafiącym przed dużą publicznością opowiadać w zabawny sposób o poważnych tematach:)

Link: bestuniversities

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s