Czy jesteś zadowowlony ze swojego eLeMeSa?

Bersin & Associates regularnie monitorują zadowolenie użytkowników systemów LMS. Z ostatniej ankiety wynika, że jedna czwarta z nich nie jest zadowolona ze swojej platformy i w ciągu następnego roku planują zmianę. Czy to dużo? W porównaniu do ostatniego roku wynik ten się poprawił, ale warto zobaczyć, co naraziło się na krytykę tłumu:)
Jakie były główne przyczyny niezadowolenia?
Pierwszym z nich było zbytnie skomplikowanie systemu. Łatwość obsługi jest kluczowym elementem każdej aplikacji klienckiej. Tymczasem niektóre platformy są tak nielogicznie skonstruowane, że poza samymi twórcami i przedstawicielami handlowymi nikt nie wie do końca, co się kryje pod ślicznym interfejsem:)
Kolejną przyczyną jest raportowanie. LMS przechowuje mnóstwo informacji o użytkownikach, szkoleniach, kosztach itp. Niestety w niektórych przypadkach ciężko jest wydostać te informacje. Zgodnie z raportem tylko 23% organizacji jest zdania, że dostają wszystkie dane i raporty pozwalające im mierzyć efektywność programów szkoleń i operacji. Pozostali wykorzystują w tym celu zewnętrzne aplikacje.
Poza kwestiami technicznymi istotnym punktem niezadowolenia użytkowników było słabe lub brak wsparcia klienta. Szczególnie czołowi dostawcy zebrali słabe noty (czyżby spoczęli na laurach?:) Co prawda, im większy system, tym trudniejsza implementacja i późniejsze wsparcie, nie zwalnia ich to jednak z odpowiedzialności (za którą zresztą każą sobie słono płacić)

Badanie to pokazuje jak istotna jest specyfikacja wymagań biznesowych i testy rozwiązań przed wyborem odpowiedniego system. Szczególnie pomocne powinny być publikacje takie jak te stworzona przez Brandon Hall Research.

Jeżeli stoisz właśnie przed wyborem LMS’a albo narzędzia do tworzenia szkoleń lub po prostu chcesz się dowiedzieć co w 2009 roku będzie dostępnego na rynku to na pewno zainteresuje Cie DARMOWY, 526 STRONICOWY raport przygotowany przez Brandon Hall Research „Learning Technology Products 2009”. Zawiera on, krótkie (jedna do trzech stron) opisy produktów przedstawionych w trzech innych (niedarmowych:) raportach BHR (Authoring Tool KnowledgeBase, LMS KnowledgeBase i LCMS KnowledgeBase)

Jak ktoś ma problem z bezsennością to w sam raz na wieczór:)

PS. A czy Ty jestes zadowolony ze swojego eLeMeSa?:)

Link: Learning Technology Products 2009

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s